خانه / آخرین مطالب / آبشار لونک، سیاهکل

آبشار لونک، سیاهکل

فاصله آبشار لونک تا سیاهکل حدود ۲۵ کیلومتر است.
در این منطقه می توان به جنگل های طبیعی حاشیه مسیر سیاهكل به دیلمان، رودخانه بسیار زیبا با آب بسیار خنک در تابستان كه فاصله دسترسی آن از سطح مسیر به علت قرار گرفتن در دره گاهی به بالای ۱۰۰ متر می رسد و منطقه سرسبز دیلمان اشاره کرد.

در کنار اين آبشار، جاده بسيار زيباي سياهکل به ديلمان واقع شده که يکی از زيباترين مسيرهای سياحتی گیلان و ایران  است. اين جاده از جنوب سياهکل بعد از گذشتن از شاليزارهای سرسبز و زيبا و باغ های چای افسون کننده و عبور از آبشار لونک به جنگل های سياهکل وارد می شود.

درختان سر به فلک کشیده راش، ممرز، توسکا، خرمندی، انجیری، رستنی ها گوناگون و گل های رنگارنگ اطراف آبشار لونک و آب ‌و هواى‌ مساعد، زیبایى‌ و جذابیت‌ ویژه ‌اى‌ به‌ این‌ آبشار بخشیده‌ است، زیبایى‌ این‌ منطقه‌ در بهار و تابستان ‌وصف ‌ناپذیر است.

وجود گونه‌ هاى‌ مختلف‌ پرندگان‌ و انواع‌ گل هاى‌ زیبا پیرامون‌، آبشار لونک را به‌ یکى‌ از جاذبه‌ هاى ‌توریستى‌ مهم‌ گیلان حتی ایران‌ تبدیل‌ کرده‌ است‌.

امکاناتی از قبیل منقل های بتونی برای کباب ، سرویس بهداشتی و آب لوله کشی مهیاء است . مسیر دسترسی نیز به صورت پله پله درآمده است.

آبشار در قسمت راست جاده واقع شده است و در سمت چپ ایستگاه هنرهای سنتی و صنایع دستی لونک در ارتفاع ۴۸۴ متری قرار دارد ، در کنار رودخانه نیز رستوران ، سرویس بهداشتی وآلاچیق توسط بخش خصوصی احداث شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 20 =