خانه / آخرین مطالب / اعتراض مردم به توزیع و فروش دمپایی هایی با اسماء الهی

اعتراض مردم به توزیع و فروش دمپایی هایی با اسماء الهی

اعتراض مردم به توزیع و فروش دمپایی هایی با اسماء الهی در مالزی

 شورای مجوز، کنترل و نشر قرآن در وزارت کشور مالزی روز جمعه دمپایی هایی را توقیف کرد که کف آنها ‘یا حی یا قیوم’ چاپ شده است.

به گزارش ایرنا، تارنمای روزنامه ‘نیو استریت تایمز’ به نقل از ‘هاروسانی زکریا’ رئیس این شورا، اعلام کرد که وزارت کشور اقدامات لازم را بر اساس قانون چاپ متن قرآن مصوب سال ۱۹۸۶ انجام داده است.
وی گفت: ما شکایاتی از طرف مردم در مورد فروش دمپایی های که کف آنها ‘یا حی یا قیوم’ چاپ شده است، دریافت کردیم.
این شورا پس از انجام بررسی ها لازم درپی شکایات دریافتی اعلام کرد این اعتراض مردمی درست بودهخ و بر روی این دمپایی ها علامت های وجود دارند که شبیه کلمات ‘یا حی یا قیوم’ از اسماء مقدس خداوند هستند.
این مقام وزارت کشور مالزی از کسانی که از این دمپایی های خریداری کرده اند خواست آنها را به وزارت کشور مالزی و یا سازمان توسعه اسلامی ایالت ‘سلانگور’ تحویل دهند.
اگرچه در این خبر به نام تولیدکننده این دمپایی ها اشاره ای نشده است، اما تصاویر منتشر شده نشان می دهد این دمپایی ها ساخت تایلند هستند.
رئیس شورای مجوز، کنترل و نشر قرآن وزارت کشور مالزی همچنین این موضوع که تولیدکننده کفش ‘باتا’ نیز ‘الله’ را بر روی کفش ها چاپ کرده است، رد کرد.
وی گفت که پس از تحقیقات انجام شده مشخص شد چنین اقدامی از طرف این تولید کننده انجام نشده است و تصاویری که در شبکه های اجتماعی منتشر شده بود، نادرست است.
پیش از این و در آذر ماه سال گذشته نیز سازمان اسلامی ایالت ‘ملاکا’ مالزی صدها پادری را کشف و ضبط کرد که درون آن آیات قرآن جاسازی شده بودند.

یک دیدگاه

  1. تو زمینه ای که فعالیت میکنید جزو بهترین سایت ها هستید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 14 =