خانه / آخرین مطالب / حذف ویندوز اضافی در ویندوز ۷و۸و۱۰

حذف ویندوز اضافی در ویندوز ۷و۸و۱۰

برچسب ها:،پاك كردن ويندوز ۷،حذف ویندوز اضافی در ویندوز ۷،حذف ویندوز اضافی در بوت،حذف یکی از ویندوزهای نصب شده

،نصب ویندوز روی سیستم عامل endless،پاك كردن ويندوز اضافي در ویندوز ۸،حذف windows old در ویندوز۸،حذف ویندوز اضافی در ویندوز ۱۰

 

برای پاک کردن ویندوز اضافی در سیستم خود مراحل زیر را دنبال کنید :
۱- گرفتن بکاپ : هنگام حذف ویندوز در ابتدا قبل از هر اقدامی ، از اطلاعات درایوی که ویندوزی که مایل به حذف آن هستید در آن نصب است بکاپ تهیه نمایید .

۲– حذف بوت نسخه ویندوزی که می خواهید حذف کنید : در این مثال ما دو ویندوز ، یکی ویندوز ۷ و دیگری ویندوز ۱۰ در سیستم خود داریم و قصد داریم ویندوز ۷ را حذف کنیم و ویندوز ۱۰ را به عنوان سیستم عامل اصلی خود نگه داریم . برای این کار کلید های window+R روی کیبورد را نگه دارید . پنجره Run برای شما باز می شود . msconfig را در این پنجره وارد کرده و اینتر را بزنید ( و یا دکمه Ok را بزنید ) .

http://ghizlar.ir/chanel/w/w1.jpg

 

پنجره System Configuration برای شما باز می شود .

http://ghizlar.ir/chanel/w/w2.jpg

 

سپس وارد تب Boot شوید و نسخه ویندوزی که قرار است به عنوان سیستم عامل پیشفرض شما باقی بماند ( در اینجا windows10 ) را انتخاب کیند و دکمه  Set as default را انتخاب نمایید .

http://ghizlar.ir/chanel/w/w3.jpg

 

سپس نسخه ویندوزی که مایل به پاک کردن آن هستید ( windows7) را انتخاب کرده و دکمه Delete را بزنید . و سپس دکمه Ok را انتخاب کنید .

http://ghizlar.ir/chanel/w/w4.jpg

 

در مرحله بعد برای اینکه مطمئن شوید نسخه ویندوزی که مایل به نگه داشتن آن بودید به عنوان سیستم عامل پیشفرض شما وجود دارد ، سیستم خود را Restart کرده و مطمئن شوید که سیستم عامل شما بدون مشکل بالا می آید .

http://ghizlar.ir/chanel/w/w5.jpg

 

در صورتی که در این مرحله با خطایی در بوت شدن سیستم عامل خود مواجه شدید می توانید با قرار دادن سی دی ویندوز اقدام به Repair کردن ویندوز خود نمایید .

۳- پاک کردن و فرمت کردن پارتیشن ویندوزی که حذف کرده اید : در این مرحله باید وارد ابزار Disk Management ویندوز شوید . برای این کار باید در ویندوز ۸ و ۱۰ کلیدهای Window+X روی کیبورد را نگه دارید و سپس روی گزینه Disk Management کلیک کنید .

http://ghizlar.ir/chanel/w/w6.jpg

 

( در ویندوز ۷ در قسمت Start ویندوز Disk management را سرچ کرده و گزینه Creat and format hard disk partitions را انتخاب نمایید) در پنجره Disk Management روی پارتیشنی که می خواهید آن را حذف کنید کلیک راست کرده و گزینه Delete Volume را انتخاب کنید .http://ghizlar.ir/chanel/w/w7.jpg

 

 

فضای آزاد شده این پارتیشن می تواند به سایر پارتیشن ها تخصیص یابد . در صورتی که نمی خواهید پارتیشن مربوطه پاک شود و می خواهید آن را به یک سیستم عامل دیگر اختصاص دهید به جای گزینه Delete volume گزینه Format را انتخاب کنید . ( مثلا می خواهید ویندوز ۷ را حذف کرده و ویندوز ۸.۱  را به جای آن نصب نمایید )
با انتخاب گزینه Format پنجره ای برای شما باز می شود . در قسمت Volume lable می توانید یک عنوان برای File system انتخاب کنید .

 

 

سپس بر روی دکمه Ok کلیک کنید . در این مرحله پنجره هشداری برای شما باز می شود که آیا شما قصد دارید همه اطلاعات ذخیره شده در این پارتیشن را پاک کنید ؟ در صورتی که از اطلاعات مورد نیاز خود در این پارتیشن بکاپ تهیه کرده اید گزینه Ok را انتخاب کنید .  همچنین ممکن است هشدار دیگری مبنی بر اینکه پارتیشن انتخاب شده در حال استفاده است دریافت نمایید . دکمه Yes را در این بخش انتخاب کنید . به این ترتیب پاک کردن ویندوز اضافی در سیستم شما به پایان رسید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =