خانه / اخبار روز / دخترانی که برای ازدواج به اجازه پدر نیاز ندارند

دخترانی که برای ازدواج به اجازه پدر نیاز ندارند

خبرگزاری برنا: سیده حمیده زرآبادی عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت: اصلاح ماده ۱۰۴۳ و ۱۰۴۴ قانون مدنی در خصوص اذن پدر برای ازدواج تقدیم مجلس شد.

وی گفت: طبق تبصره ای که اضافه شده است دیگر نه حکم دادگاه و نه اذن پدر برای کسانی که شرایط زیر را دارا هستند برای ازدواج نیاز است:

۱:سن ۲۸ سال به شرط احزاز رشد از سوی مرجع قضایی

۲:دارای حداقل مدرک کارشناسی ارشد

۳:دارای ۵ سال سابقه کار و بیمه بازنشستگی

عضو فراکسیون زنان با بیان اینکه این طرح یک فوریتی است و دوشنبه این هفته تقدیم هیئت رییسه مجلس شد گفت : افرادی که شرایط بالا را نداشته و نیاز به حکم دادگاه دارند ظرف مدت ۱ ماه تعیین تکلیف می شوند.

زرابادی با اشاره به طولانی بودن روند دادگاه برای تعیین تکلیف ازدواج افزود: یکسال طول می کشید تا دادگاه تعیین تکلیف کند که زمانی طولانی بود . در صورت تصویب مجلس ؛مدت زمان رسیدگی دادگاه کاهش خواهد یافت.

۳ دیدگاه

  1. باید دارای سه شرط باشن یا اگر هرکدام از شروط سه گانه را داشته باشند ، از این حق استفاده میکننند؟

  2. یعنی اگه یکی فوق لیسانس داشت و ۲۸ سالش بود و بیمه داشت میتونه صلاح خودشو تشخیص بده ولی اگه یکی ۲۸ سال داشت مثلا و لیسانس بود و ۴ سال سابقه بیمه داشت قدرت تشخیص نداره؟؟؟
    می خواین قانون رو اصلاح کنین دارین بدتر میکنین که. کلا از یه سنی به بعد دختر اگه استقلال مالی داره و سنش بالا رفته و خانواده اجازه ازدواج بهش نمیدن باید آزاد باشه. این دادگاه رفتن هم مسخره است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 4 =