خانه / چهره ها / زیبا ترین و مشهور ترین بازیگران زن فرانسوی

زیبا ترین و مشهور ترین بازیگران زن فرانسوی

برترین ها: بهترین، زیبا ترین و مشهور ترین بازیگران زن فرانسوی چه کسانی بوده اند؟
فرانسه این شانس را داشته است که تعداد زیادی از شگفت انگیز ترین بازیگران را دارا بوده است، به طوری که برخی از آنها در خیل اسطوره های سینمای جهان قرار گرفته اند. روشن است که این بازیگران، تنها به واسطۀ زیبایی شان به این جایگاه نرسیده اند، بلکه هنر بازیگری تحسین برانگیزشان نیز در این امر سهیم بوده است.
وقتی صحبت از سینما در میان باشد، فرانسه را می توان کالیفرنیای اروپا و کن را هالیوود کوچکی دانست که مکان برگزاری یکی از مهم ترین و معتبر ترین جشنواره های سینمایی است.
جشنوارۀ کن بسیاری از ستاره های معروف سینما را روی فرش قرمز خود دیده است که در میان آنها، بسیاری از آنها، بازیگران زن فرانسوی هستند. حالا بینیم این بازیگران برتر چه کسانی هستند.
۱.    ماریون کوتیار (Marion Cotillard)، ۴۱ ساله، یکی از بهترین بازیگران زن اهل پاریس است که برای بازی در سه گانۀ “راننده تاکسی” در ۱۹۹۸، ۲۰۰۰ و ۲۰۰۳، به کارگردانی ژرار پیرس و دریافت اسکار بهترین بازیگر زن در فیلم “زندگی گلگون” ساختۀ الیویه داهان، اولین اسکار یک فیلم فرانسوی زبان، شناخته می شود. از آخرین فیلم های او می توان به “مکبث” (۲۰۱۶)، “متفقین” (۲۰۱۶) و “ارواح اسماعیل” (۲۰۱۷) اشاره کرد.
۲.    ژولیت بینوش (Juliette Binoche)، در ۱۹۶۴ در پاریس زاده شده و بهترین بازیگر زن فرانسوی به شمار می رود. او در فیلم های معروف زیادی بازی کرده است، از جمله “شکلات” (۲۰۰۲) به کارگردانی لاسه هالستروم و “بیمار انگلیسی” ساختۀ آنتونی مینگلا که اسکار بهترین بازیگر زن نقش مکمل را برای او به همراه داشت.”شبح درون پوسته” (۲۰۱۷) و “بگذار آفتاب به درون بتابد” (۲۰۱۷) آخرین فیلم های به نمایش در آمده از بینوش می باشند.
10 بازیگر زن برتر فرانسوی تمام دوران ها

۳.    کاترین دنوو (Catherine Deneuve)، در سال ۱۹۴۳ در پاریس به دنیا آمد. وی در حرفۀ بازیگری ۶۰ سال سابقه دارد، چرا که بازی در کمدی را از ۱۳ سالگی شروع کرده است.او در سال های ۱۹۶۰، با بازی در فیلم “انزجار” (۱۹۶۵) به کارگردانی رومن پولانسکی و دو سال بعد از آن فیلم “زیبای روز” ساختۀ لوئیس بونیوئل، به اوج موفقیت رسید. از آخرین فیلم های دنوو می توان به “سربلند” (۲۰۱۵) اشاره کرد که برای بازی در آن نامزد دریافت جایزۀ سزار بهترن بازیگر زن شد.
10 بازیگر زن برتر فرانسوی تمام دوران ها
۴.    سوفی مارسو (Sophie Marceau)، یا سوفی دنیل سیلوی موپو، زادۀ ۱۹۶۶ در پاریس، با ایفای نقش اصلی فیلم “مهمانی” (۱۹۸۰) به شهرت رسید؛ “مهمانی” ساختۀ کلود پینوتو در دو قسمت، به فیلمی رویایی برای نوجوان های دهۀ هشتاد تبدیل شد. وی در فیلم “شجاع دل” (۱۹۹۵)  مل گیبسون نیز بازی کرده است.وی بعد از “محکوم” (۲۰۱۵) فیلم دیگری بازی نکرده است.
 10 بازیگر زن برتر فرانسوی تمام دوران ها

۵.    لتیسیا کاستا (Laetitia Casta)، مشهورترین بازیگر زن فرانسوی است که مدل مطرح و شناخته شده ای نیز هست. او که در سال ۱۹۷۸ در نورماندی به دنیا آمده است، با اولین فیلم خود، “استریکس و اُبلیکس در برابر سزار” در سال ۱۹۹۹ به کارگردانی کلود زیدی، به شهرت رسید. در همان سال، با اجرای جشنوارۀ سان رمو در ایتالیا به همراه فابیو فازیو، به سرعت طرفداران بسیاری در این کشور به دست آورد. وی در سال ۲۰۱۲، در اولین فیلم آمریکایی خود، با نام “داوری” در کنار بازیگران بزرگی چون ریچارد گییِر و سوزان ساراندون نقش افرینی کرد.
10 بازیگر زن برتر فرانسوی تمام دوران ها

۶.    بریژیت باردو (Brigitte Bardot)، زادۀ سال ۱۹۴۳ در پاریس، در کنار مریلین مونرو، نماد زیبایی و زنانگی در سال های ۱۹۵۰ و ۶۰ است. او به لطف بازی در فیلم “و خداوند زن را آفرید” ساختۀ روژه وادیم به شهرت رسید و از آن پس حرفۀ بازیگری و فعالیت های اجتماعی او افزایش یافت. ویآخرین فیلم های خود را در سال ۱۹۷۳ بازی کرد و بعد از آن از بازیگری کناره گرفت.
 10 بازیگر زن برتر فرانسوی تمام دوران ها

۷.    ژان مورو (Jeanne Moreau)، بازیگر، کارگردان و خوانندۀ فرانسوی، زادۀ سال ۱۹۲۸ در پاریس، در سال های ۱۹۵ به شهرت رسید و تا همین اواخر نیز ادامه داشت. بازی او در فیلم “محاکمه” (۱۹۶۲) به کارگردانی اورسن ولز، که دوست نزدیک و هم بازی او در بسیاری از فیلم ها بود، به یاد ماندنی است.

۸.    اُدره تُتو (Audrey Tautou)، زادۀ ۱۹۷۶، یکی از جذاب ترین بازیگران زن فرانسوی است؛ وی به ویژه برای بازی در نقش اصلی دو فیلم بسیار موفق “سرنوشت شگفت انگیز املی پولن” (۲۰۰۱)، ساختل ژان پییر ژنه و فیلم پرفروش “رمز داوینچی” (۲۰۰۶) به کارگردانی ران هاوارد و در کنار تام هنکس، مشهور است.از دیگر فیلم های موفق او می توان “یکشنبۀ طولانی نامزدی” (۲۰۰۴) و “کوکو قبل از شَنل” (۲۰۰۹) و “ادیسه” (۲۰۱۶) را نام برد که برای بازی در این فیلم ها نامزد دریافت جوایز مختلف شده است.
 10 بازیگر زن برتر فرانسوی تمام دوران ها

۹.    کارول بوکه (Carole Bouquet)، یکی دیگر از بازیگران بین المللی فرانسه، زادۀ ۱۹۵۷، بازیگری را از سن ۲۰ سالگی شروع کرد. از سال ۱۹۷۷ تا کنون، حدود چهل فیلم بازی کرده که بسیاری از آنها با کارگردان های ایتالیایی، از جمله کارلو وانزینا و دینو ریزی، بوده است. از فیلم های معروف وی می توان به “فقط به خاطر چشمان تو”(۱۹۸۱) از سری فیلم های جیمز باند اشاره کرد.

۱۰.  امانوئل بئار (Emmanuelle Béart)، که در سال ۱۹۶۳ در پرووانس به دنیا آمد، از ۱۰ سالگی شروع به بازی کرد و در سال ۱۹۸۷، برای بازی در “مانون از چشمه ها” ساختۀ کلود بِریبرندۀ جایزۀ سزار شد.اما شهرت بین المللی او در سال ۱۹۹۶، با بازی در فیلم برایان دی پالما، “مأموریت غیر ممکن” آغاز شد. از دیگر فیلم های مهم او می توان “قلبی در زمستان” (۱۹۹۳)، “یک زن فرانسوی” (۱۹۹۵) و “۸ زن” (۲۰۰۲) را نام برد.

10 بازیگر زن برتر فرانسوی تمام دوران ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − ده =