خانه / آخرین مطالب / طنز؛ روش‌های شناسایی یک ایرانی در خارج

طنز؛ روش‌های شناسایی یک ایرانی در خارج

ما دیروز و امروز در سفرنامه‌مان برای شما فاش کردیم چطوری ایرانی‌ها را در خارج بشناسیم (البته بلانسبت شما!):
١١- وقتی همه پشت چراغ قرمز عابر پیاده ایستاده‌اند یک نفر می‌زند به خیابان؛ که صدالبته او ایرانی نیست و یک بچه‌محل یا نِیتیو خارجه است که اعصاب‌معصاب ندارد. ایرانیه کو؟ احسنت، او قبل از نِیتیو بی‌اعصاب، دویده و رفته آن‌طرف خیابان.
١٢- توی فروشگاه‌ها نیازی نیست دنبال ایرانی‌ها بگردید چون ایرانی‌ها دارند از آن ته فروشگاه یکی را که این سر فروشگاه است صدا می‌کنند: «اکبر… اکبر بیا از اون کفش‌ها که قاسم از پالادیوم گرفته بود داره اینجا مفت».
١٣- ایرانی‌ها اصولا فکر می‌کنند که اقلیت خارج هستند چون در مترو، اتوبوس، فروشگاه، کافه، رستوران و صف دستشویی با گفتن این جمله که «خوبه اینجا هیشکی فارسی نمی‌فهمه» و دوتا نکته آموزنده و علمی – پژوهشی درباره هیکل و ابعاد نفر جلویی، مرزهای انسان‌شناسی را جابه‌جا می‌کنند.
١٤- وقتی با ایرانی‌های مسافر و توریست که سه، چهار روز آمده‌اند خارج، صحبت می‌کنی، طوری درباره ایران صحبت می‌کنند که انگار کلا سه، چهار روز ایران رفته بودند سفر و الان برگشتند کشور خودشان.
١٥- دو گروه وقتی درباره ایران حرف می‌زنند فکر می‌کنی مسئول مشکلات تو هستی و آنها هیچ‌کاره‌اند! گروه اول ایرانی‌هایی که آمده‌اند خارجه مسافرت. گروه دوم نامزدهای ریاست‌جمهوری ایران.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − دو =