خانه / آخرین مطالب / چند تست روانشناسی جالب

چند تست روانشناسی جالب

?? تست شخصیت شناسی بسیار جالب. با پاسخ دادن به چند سوال میتوانید شخصیت خود را محک بزنید و از اسرار درونی تان آگاه شوید.

?۱ــ دوست دارید چه نوع پرنده ای باشید؟
?الف: شباهنگ
?ب: جغد
?ج: عقاب
?د: فلامینگو
?هــ : پنگوئن

?۲ ــ کدام یک از آلات موسیقی را دوست دارید؟
?الف: پیانو
?ب: ویولن
?ج: سازدهنی
?د: گیتار
?هــ : دف

?۳ــ فرض کنید شما مشخصه صورت کسی هستید، کدام قسمت از صورت او هستید؟
?الف: چین و چروک
?ب: لکه
?ج: خال زیبایی
?د: کک و مک
?هــ : لبخند

?۴ ــ کدام یک از برنامه های تلویزیونی برای شما جالب تر است؟
?الف: اخبار و برنامه های مستند
?ب: فیلم های درام و زندگینامه
?ج: هیجانی و پلیسی
?د: عشقی و ماجرایی
?هــ : کمدی و کارتون

?۵ ــ کدام یک از بازی های شهر بازی را بیشتر دوست دارید؟
?الف: ترن های هوایی سریع السیر
?ب: قطار یا قایق
?ج: نمایش و اجرای کمدی
?د: چرخ و فلک و وسایلی که سریع می چرخند
?هــ : هیچ کدام، من از شهربازی متنفرم

?۶ ــ آیـا شـمـا بـه اشـتـبـاهـات خـودتـان می خندید؟
?الف: هرگز
?ب: بندرت
?ج: برخی مواقع
?د: معمولا
?هــ : همیشه

?۷ ــ اگـر دوسـت شـمـا سـر بـه سرتان گذاشت،چه عکس العملی نشان می دهید؟
?الف: عصبانی می شوید
?ب: ناراحت می شوید
?ج: برایتان جالب است
?د: تلافی می کنید
?هــ : چندین برابر تلافی می کنید

?۸ ــ اولین چیزی که صبح موقع بیدار شدن به فکرتان خطور می کند،چیست؟
?الف: کار یا تحصیل
?ب: مشکلات زندگی
?ج: صبحانه
?د: روزی که در پیش دارید
?هــ : کاری که تا شب انجام خواهید داد

?۹ ــ در زندگیتان چه شعاری دارید؟
?الف: وقت طلاست
?ب: سحرخیز باش تا کامروا باشی
?ج: آنچه برای خود می پسندی، برای دیگران هم بپسند
?د: زندگی کن و به دیگران هم اجازه زندگی کردن بده
?هــ : بی خیال باش، هرچه باداباد

?۱۰ــ آیا به حیوانات علاقه مندید؟
?الف: اصلا
?ب: تعداد کمی از حیوانات
?ج: برخی از حیوانات
?د: بیشتر حیوانات
?هــ : تمام حیوانات

?۱۱ ــ شما لبخند می زنید؟
?الف: هرگز
?ب: بندرت
?ج: گاهی اوقات
?د: اغلب
?هــ : آنقدر زیاد که برخی فکر می کنند دیوانه هستم

?۱۲ ــ نظر دیگران راجع به شما اغلب کدام مورد است؟
?الف: بی رحم
?ب: سرد و بی احساس
?ج: زیبا
?د: دوست داشتنی
?هــ : خوشگذران

?۱۳ ــ شما احساس عشق و قدردانی خود را نشان می دهید؟
?الف: هرگز
?ب: بندرت
?ج: گاهی
?د: اغلب
?هــ : حداکثر تا جایی که امکان دارد

?حال امتیازات راجمع کنید.
گزینه الف۱ امتیار،گزینه ب ۲ امتیاز،گزینه ج ۳ امتیاز،گزینه د ۴ امتیاز و گزینه هــ ۵ امتیاز دارد.

?اگر امتیاز شما بین یک تا ۲۰ باشد:
بدین معنی است که شما سوسن سفید هستید.مردم شما را به خاطر پشتکارتان،ازجــــان و دل مــــایــــه گــــذاشــتــــن تــــان و مـوفـقـیـت هـایـتـان تقدیر می کنند.احتمالا فرزند اول خانواده هستید.احساستان را بسختی ابراز می کنید. یکی از مهم ترین نگرانی های شما این است که چگونه در برابر افراد مختلف ظاهر شوید.اندیشه هایتان کمی متمایل به بدبینی است.اعتماد به نفس دارید ولی در باطن گاهی به خود اعتماد ندارید.

?اگر امتیاز شما بین ۲۱ تا ۵۴ باشد:
بدین معنی است که شما یک گل رز هستید.کمی تیغ دارید ولی زیبایی های بسیاری دارید.حس شوخ طبعی دارید ولی از شنیدن جوک لذت می برید.احتمالا فرزند وسط خانواده هستید.مردم دوست دارند دوروبر شما باشند.خونگرم هستید.دوستان صمیمی بسیاری دارید.زندگی را بـا دیـد واقـع بـیـنـانـه می نگرید.آگاهید که زندگی از خوبی ها و بدی ها تشکیل شده است.قادرید شانس خودتان را با توجه به سـرمـایـه هـایـی کـه داریـد،امـتـحـان کـنید.سختکوش هستید و به اهدافتان پایبندید.دوست دارید خودتان باشید و این مساله به شما اعتماد به نفس می دهد..یکنواختی در هر مساله ای شما را آزار می دهد و باعث کسل شدن روحیه شما می شود.

?اگر امتیاز شما بین ۵۵ تا ۷۵ باشد:
بـدیـن مـعـنـی اسـت که شما یک گل آفتابگردان هستید در بستری از گل های رز.یک ویژگی بارز در شما وجود دارد که باعث گرمادهی به دیگران و جلوه گری شــمـــا مـــی شـــود.مــمــکـــن اســـت شــمــا کوچک ترین فرزند خانواده یا تنها فرزند باشید. در وقت لازم جدی هستید، ولی دوستانتان شما را به عنوان یک شخص شوخ طبع می شناسند.از گفتن جوک لذت می برید.گاهی شیطنت می کنید.با افرادی که هیچ وقت نمی خندند،راحت نیستید.دید مثبتی به زندگی دارید.در همه چیز به دنبال خوبی ها هستید.بیدی نـیـسـتـیـد کـه بـا هـر بـادی بـلـرزید.گرم،دوست داشتنی،باوفا و اجتماعی هستید و هر کدام از این صفات می تواند دلیلی برای خوب بودن شما باشد.انرژی نامحدودی دارید ولی انگیزه تان کم است.


?از نظر شما کدوم یکی از اینا احمق ترن؟

– شما یک رهبر و به احتمال زیاد آدم برونگرایی هستید. کسانی که در اطراف شما هستن بر این باورند که می توانند به شما تکیه کنند. شما اغلب  بیش از حد عجولانه تصمیمات میگیرید. سعی کنید برای ایده هاتون زمان بیشتری وقت بذارید و مسائل را سبک سنگین کنید و بعد تصمیم بگیرید.

۲- دوبار اندازه بگیر و یک بار برش بزن. این مثل قدیمی درمورد شما کاملا صادقه. ادم بسیار با ثبات عاطفی هستید و سعی میکنید روی دیگران تاثیر بذارید.شما بیش از  حد مهربانید و گاهی متاسفانه اطرافیانتان از شما سو استفاده میکنند.

۳- شما عاشق رویاپردازی هستین.
رویاهای شما بسیار بزرگه ولی با این حال شما خیلی خوب موفق میشین اونهارو به واقعیت تبدیل کنید. مردم اغلب شما را نمی فهمن ولی  وقتی هدفهاتون رو دونه دونه عملی میکنید متوجه میشن شما هرکاری دست بذارید روش شدنیه.
شخصیت عجیبی دارید

۴- شما یک فرد بسیار اصولی با یک شخصیت لجباز هستین. فکر میکنید همه باید نظر شمارو قبول کنن و حرفی ام نزنن. عاشق این هستین که خلاف نظرهمه عمل کنید. اما مراقب باشید از انجام کارهایی که ممکنه بدجوری به ضرر خودتون و اطرافیانتون تموم شه


?تست روانشناسی بامزه

?اگه می خواین نتیجشو ببینین مرحله به مرحله جلـــــــــــــــو برین . . . . رو جوابای که می دین فکر کنین . . . تا وقتی که یه مرحله را با حوصله انجام ندادین به مرحله ی بعد نرین . . . . از ما گفتن . . . .

?از بالا به پایین اعداد ۱ تا ۵ رو به صورت ستونی زیر هم بنویسید .

?مرحله ی اول – جلوی عدد های « ۱ » و « ۲ » شما باید اسم دو تا حیوان رو به ترتیبی که دوستشون دارین بنویسین . یعنی اونی که بیشتر دوستش دارین میشه شماره ی یک و اون یکی ، میشه شماره ی دو .

?مرحله دوم – حال جلوی اسم هر کدوم از حیواناتی که نوشتین، سه تا خصوصیت حیوان رو بنویسید که به خاطر اون خصوصیت ، اون حیون رو دوست دارین .

?مرحله ســـوم – جلوی شماره های« ۳ » و « ۴ » به ترتیب عبارتهای « دریــــــا » و « جنــــــگل » رو بنویسید.

?مرحله چهـــارم – تو ذهنتون دریا رو مجسم کنین ، انگار که الان رو به روتونه. . . و جلوی عبارت « دریــــــــا » ، سهتا نظر در باره ی دریا بنویسین . هر ویژگی خوب یا بد که به نظرتون می رسه ، چه از دریا خوشتون میاد یا چه بدتون میاد . هر جور که در باره اش فکر می کنین .

?مرحله پنجـــم – در مورد « جنگل » هم مثل مرحله ۴ عمل کنین . طوری جنگل رو تجسم کنین که انگار الان داخلش هستین و بعد ۳ تا نظر در بارش بنویسین .چه خوب چه بد مهم نیست .

?اینجوری می شه :
?۱- حیوانی که بیشتر دوستش دارین: ویژگی اول / ویژگی دوم / ویژگی سوم
?۲- حیوان بعـــــــــــــــــــــــ ـــــــدی : ویـژگی اول / ویژگی دوم / ویژگی سوم
?۳- دریــــا : نظر اول / نظر دوم / نظر سوم
?۴- جنگـل : نظـر اول / نظر دوم / نظر سوم
?۵ -مرحله ی آخر – جلوی شماره ۵ ، کلمه ی « رودخانه » رو بنویسین . حالا همون جنگلی که نظرتون رو دربارش نوشتین ، یه بار دیگه توو ذهنتون مجسم کنین . . . بعد فکر کنین اگر از وسط اون جنگل یه رودخونه رد بشه ، دوست دارید اون رودخونه « کوچک» باشه ، « متوسط » باشه ، یا « بزرگ » باشه . جلوش نظرتون رو در این باره بنویسین .
و اما مرحله نتیجه گیری . . .

?ویژگی هایی که برای حیوان اول نوشتین ، تصور خودتون از خودتون هست . یعنی هرچی اونجا نوشتین خصوصیات خودتون هست .
ویژگی هایی که برای حیوان دوم نوشتین ، تصورات دیگران نسبت به شماست . یعنی هرچی اونجا نوشتین ، دیگران نظرشون نسبت به شما همونه .
?دریا ، تصور انسان از زندگیه ، هر چی در موردش نوشتین ، در حال حاضر تصور شما از زندگی همونه .
?خصوصیاتی که برای جنگل نوشتین ، نشون میده که شما چه نظری در مورد مرگ دارین .
?و اما رودخانه . . . شما بر حسب اینکه رودخانه را «کوچک» یا «متوسط» یا «بزرگ» انتخاب کرده باشین ، به ترتیب آدم «محافظه کار » یا « میانه رو » یا « تند رو و افراطی » هستین . جالب اینجاست که بعضی ها برای رودخونه ی خودشون ، آبشار و غیره هم در نظر میگیرن .

?اگر تمام مراحل رو درست انجام داده باشین ، فکر کنم الان باید از تعجب خشکتون زده باشه ، چون این تست در ۹۰ درصد موارد درست جواب میده ..


اولین چیزی که در این تصویر می‌بینید چیست؟
A)سیب
B)چاقو
C)پروانه

پاسخ تست

– اگر پاسخ شماره A را انتخاب کرده‌اید یعنی فردی خوش‌بین هستید. به سرعت می‌توانید خود را با تغییرات محیطی وفق دهید. در ارتباط گرفتن با اطرافیان مشکلی ندارید و به ندرت احساس تنهایی می‌کنید. گرچه کمی خجالتی هستید اما در جامعه بسیار اجتماعی رفتار می‌کنید. ظاهر‌بین نیستید. آموختن را دوست دارید و به موضوعات ماورائ طبیعه و فلسفی هم علاقه‌مندید. اگر این خصوصیات با شخصیت شما نمی‌خواند یعنی در یک دوره احساسی به این تست پاسخ داده‌اید.

– اگر پاسخ‌ شماره B را انتخاب کرده‌اید شما فردی روشمند هستید که ثبات را می‌پسندد. شما عاشق برنامه‌ریزی هستید و تغییر را نمی‌پسندید. دنبال هارمونی هستید و آرامش را بیش از تحرک زیاد دوست دارید. توجه‌تان به جزئیات بالاست اما گاه در توجه به جزئیاتی که می‌تواند به شما در رسیدن به موفقیت کمک کند جا می‌مانید.اعتماد به نفس خوبی دارید و در عین اینکه فردی منطقی هستید بی‌احساس عمل نمی‌کنید. برای شما ثبات روحی و احساسی به معنی موفقیت است. منطقی رفتار می‌کنید و این موضوع خوب است اما در مواجهه با تعاملات برنامه‌ریزی نشده دچار استرس می‌شوید. شما فردی مسئولیت‌پذیر هستید که سر قولش می‌‌ماند.

– اگر گزینه C را انتخاب کرده‌اید یعنی شما فردی بسیار خلاق هستید. در چشم شما دنیا محیطی ناشناخته است و ذهن خلاق و کنجکاوی به آن دارید. شما همانند یک هنرمند به زندگی نگاه می‌کنید. هر اتفاقی برایتان بیافتد را به خوبی تغییر می‌دهید دنبال راه‌حل‌های ساده برای مشکلات‌تان نیستید و بیشتر از غرایزتان پیروی می‌کنید. بسیار حساس و احساساتی هستید و علاقه زیادی به ادبیات و شعر و موسیقی دارید.

یک دیدگاه

  1. وای چقدر تست سومی جالب بود!من جنگل رو پر رمز و راز و ترسناک و نا امن توصیف کردم!این دیدیه که من نسبت به مرگ هم دارم!دریا هم آرامش بخش بی انتها و پر رمز و راز توصیف کردم!به نظرم خیلی به واقعیت نزدیک بود!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =